Lamināta grīdas ieklāšana

Mūsdienās lamināta pārklājuma grīdas ir kļuvušas par vienu no visvairāk sastopamajiem segumiem kā privātmājās, tā biroja telpās. Šī seguma popularitāte balstās uz tā skaisto dizainu, kas liek jebkurai telpai izskatīties svaigai un modernai.

Lamināta grīdas ieklāšana ir tik vienkārši izdarāma, ka jūs varat būt izbrīnīts, kādēļ kāds maksā profesionāliem uzstādītājiem tā veikšanai.

Atšķirībā no porcelāna vai keramikas flīzēm, lamināts tiek uzstādīts sausā veidā (bez javas), un to nav nepieciešams sagriezt ar speciālu zāģi. Atšķirībā no cietkoka koka grīdas, kura ir jāpienaglo, lamināts tiek savienots kopā – kā peldoša grīda, kas nav piestiprināta pie pamatnes.

Griežot kokmateriālus, izvairieties no putekļu ieelpošanas, valkājot piemērotu putekļu masku un, lietojot cirkulāros zāģus, lāpstiņas vai rīvdžus, valkājiet aizsargbrilles. Lietojiet ceļa spilventiņus, ja nepieciešams atrasties uz ceļiem ilgāku laika periodu. Lietojot elektroinstrumentus, vienmēr izmantojiet RCD ierīci.

Veiciet lamināta ieklāšanas darbus pēc šādas shēmas :

Aklimatizējiet jauno grīdas segumu

Grīdas samazinās un izplešas, mainoties temperatūrai un mitruma līmenim, tāpēc vismaz vienu nedēļu pirms uzstādīšanas jums jāpielāgojas grīdas segumam atbilstoši jūsu telpas nosacījumiem. Izklājiet dēļus pa segumu vai salieciet tos kaudzēs telpā, kurā plānojat tos uzstādīt. Neaizmirstiet noņemt jebkuru plastmasas iepakojumu- tas veicina gaisa cirkulāciju, kas palīdz aklimatizācijas procesā.

Sagatavojiet pamatni

Pirms kaut ko darāt, izņemiet un nolieciet grīdas līstes. Tad, sākot no vienas sienas malas, rūpīgi sāciet pacelt veco grīdu. Strādājot, noņemiet naglas un skavas, vai izvelciet sloksnes, ja jūs ņemat nost paklāju. Notīriet gruvešus un pārbaudiet grīdas virsmu vai kādos apgabalos nav nepieciešams remonts. Uzstādīšana virs betona? Pārliecinieties,betons ir pilnīgi nožuvis un nav mitrs.

Izklājiet apakšējo segumu

Dažas lamināta grīdas tiek pārdotas ar iepriekš piestiprinātu putu segumu (pazīstams arī kā tvaika barjera). Pretējā gadījumā, atsevišķi nopērkamu pārklājumu var uzstādīt vienā sloksnē, sākot ar garāko sienu. Izpildiet ražotāja norādījumus, veidojot savienojumus un blīvējumus.

Apgrieziet durvju rāmja vietas

Kad apakšējais pārklājums ir sagatavots, ir jāveic vēl viens solis: durvju rāmja apgriešana. Lai to paveiktu, nolieciet vienu plāksni tā, lai tās mala iet gar durvju rāmi. Veiciet atzīmējumus un izmantojot rokas zāģi, izveidojot izgriezumu, kas labi piekļaujas zem durvju rāmja izliekuma, lai iegūtu tīru un profesionālu izskatu.

Uzstādiet lamināta segumu

Lieciet plāksnes paralēli visgarākajai sienai. Atcerieties, ka pirmais dēlis ir vissvarīgākais, novietojiet to tā, lai virsma saskaras ar sienu un labi iesedzas istabas stūrī. Lai nodrošinātu dabisko izplešanos un kontrakciju, starp dēļiem un sienu izvietojiet 1,5 cm starplikas intervālos ik pēc 30 cm. Kad tas ir paveikts, turpiniet dēļu ieklāšanu pa vienam, saskaņojot rievas līdz tās viegli saskaras. Lai nesabojātu plākšņu stūrus ar āmuru, izlīdziniet trieciena spēku izmantojot lupatu vai speciālos trieciena mīkstinošos rīkus. Lai nodrošinātu ilgstošu uzstādījumu, noteikti satveriet blakus esošo dēļu gala šuves.

Pabeidziet darbu

Pēdējais dēlis var sagadāt vislielākās raizes. Var būt nepieciešams apgriezt dēli, vai vismaz mēlīti, lai nodrošinātu, ka tas pieguļ. Noslēdziet darbu, ieliekot sliekšņus durvju vietās vai kur ieklātais lamināts saskaras ar citu grīdas materiālu. Visbeidzot izņemiet atstarpes, ko ievietojāt, un pēc tam no jauna uzstādiet grīdas līstes.

Cerams, pēc šī raksta izlasīšanas jums vairs nebūs bažas par to vai uzklāt laminātu pašam vai nodot šo darbu kādam citam!