Kad ledusskapī nedeg gaismiņa…

Viena no vissvairāk strādājošajām ierīcēm- ledusskapis ir tas, bez kā jūs mājās nevarat dzīvot. Ja jūsu ledusskapja gaisma nedarbojas, nepadodieties – jūs diezgan ātri varat noskaidrot kā to salabot. Mēs esam apkopojuši sarakstu ar visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kas izraisa gaismas apstāšanos.

Pirmkārt, varbūt ir traucējumi elektroenerģijas padevē? Vai jūsu ledusskapis iegūst elektroenerģiju, kas tam nepieciešama? Dažos gadījumos gaisma ir lielākas problēmas simptoms: elektroenerģijas pārtraukums, kas nepieciešama, lai ledusskapis darbotos. Elektrības pārtraukums, protams, pārtrauks elektroenerģiju gan ledusskapī, gan gaismā. Ja ir strāvas padeves pārtraukums, aizveriet ledusskapi un to tā atstājiet, lai pēc iespējas ilgāk produkti saglabātu vēsumu.

Otrkārt, varbūt ledusskapis vairs nav pievienots pie strāvas? Vienmēr ir iespējams, ka jūs varbūt nejauši izrāvāt vadu no sistēmas un jums atliek vien piespiest kontaktdakšu dziļāk ligzdā.

Treškārt, varbūt ir izdedzis drošinātājs? Ja elektrība ir ieslēgta un jūsu ledusskapis ir pievienots, iespējams, ka jūsu drošinātājs ir pārslogots un izslēdzies. Lai to noskaidrotu, atrodiet savu mājas automātslēdzi un pārbaudiet visus strāvas slēdžus. Ja kāds ir pagriezts pozīcijā “izslēgts”, ieslēdziet to atpakaļ. Pārliecinieties, ka jūsu mājā nav saslēgtas vienlaicīgi pārāk daudz ierīces, citādi drošinātājs var izslēgties atkal.

Visbeidzot, varbūt ir bojāts ledusskapja vads? Ja esat veicis visas iepriekš minētās darbības un neesat konstatējuši problēmu, rūpīgi apskatiet ledusskapja elektrisko vadu. Dažos gadījumos vads kļūst nodilis vai bojāts. Ja tā ir problēma, jums var būt nepieciešams nolīgt elektriķi, lai droši nomainītu vadu.

Kad ir pārbaudītas šīs lietas un vainu neatrodat, tad visticamāk vaina slēpsies kādos no šiem iemesliem :

Izdegusi lampiņa

Ja jūsu ledusskapja gaisma nedarbojas, var gadīties, ka spuldze ir sasniegusi savas darbības perioda beigas un izdegusi. Lielāko daļu spuldžu vai lampu vizuāli var pārbaudīt meklējot šķeltus kvēldiegus, vai kratot spuldzi, mēģinot saklausīt grabošu skaņu no sabrukušiem diega pavedieniem, vai arī pārbaudīt ar multimetru.
Jūs varat iegādāties īpašas spuldzes ledusskapjiem elektropreču vai saimniecības preču veikalā. Atvienojiet savu ledusskapi, nomainiet spuldzi un, cerams, tas atrisinās šo problēmu.

Kad jūs noņemat spuldzi, veiciet ātru apskati tukšajā ligzdā. Ja ligzda ir salauzta vai netīra, problēma ir atrasta. Bieži vien ātra tīrīšana ar siltu, mitru drānu iztīra kontaktus un ļauj gaismai atkal degt.

Iestrēdzis gaismas slēdzis

Jūsu ledusskapja iekšējo apgaismojumu kontrolē slēdzis, kas tiek aktivizēts durvju atvēršanas un aizvēršanas laikā. Ja šis slēdzis nedarbojas, gaisma var netikt ieslēgta vienmērīgi, ja vispār. Slēdža atrašanās vieta mainās atkarībā no jūsu ledusskapja modeļa, taču tā parasti atrodas kaut kur tuvu durvju atvēršanas augšai. Slēdzis būs aprīkots ar atsperi, un tas parasti ir slēgta tipa slēdzis, kas nozīmē, ka, nospiežot pogu elektrības padeve nenotiek, un otrādi- padeve tiek nodrošināta, kad poga ir atlaista. Šīs pārbaudes var veikt ar multimetriem, ja ierīce tiek izņemta no jaudas.

Spuldzes un ledus ģeneratori

Ja jūsu modelim ir ledus un ūdens ģenerators ar spuldzi, vispirms ir jāpārliecinās, vai spuldze ir kārtībā. Šīs gaismas parasti ir zemas jaudas, un tās nav paredzētas izmantošanai kā nakts apgaismojums. Lielākajai daļai modeļu vadības panelī ir ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzis, un tas var būt bojāts. Jūs varat pārbaudīt slēdzi ar multimetru. Iespējams lampas vai spuldzes ligzda arī ir bojāta un vajadzēs izņemt vadības plati tās pārbaudei. Šajās pārbaudēs vispirms nepieciešamas atvienot jaudu no ierīces.