Kā novērst spraugas starp grīdas dēļiem?

Laika apstākļi var sabojāt vairāk nekā jūsu mājas ārpusi. Līdz ar mitruma palielināšanos un samazināšanos, parasti ir nepilnības, kas veidojas un parādās cietkoksnes grīdās. Plaisas izraisa koksnes paplašināšanās un saspiešanās. Cietkoksnes uzņem un zaudē mitrumu, kad temperatūra un mitrums palielinās un samazinās.

Jūs varat izvēlēties izmantot istabas mitrinātājus vai krāsns mitrinātājus; abi palīdzēs samazināt atstarpes, kas parādās jūsu cietkoksnes grīdās.

Kā veidojas grīdas spraugas ?

Spraugu veidošanās ir izplatīta problēma vecākām koka grīdām, jo koksne laika gaitā samazinās apjomā. Problēmas iespējamība tikai palielinās, ja jau pašā sākumā dēļi nebija salikti kopā pietiekami cieši. Vēl viens stāvokli pasliktinošs faktors ir tad, ja grīda kļūst ūdens bojāta. Ūdeni saturoša koksne vispirms uzbriest un pēc tam žūšanas procesā samazinās.

Kā salabot koka grīdas spraugas?

Jūsu labākais risinājums ir aizpildīt spraugas ar cietu, nevis šķidru materiālu.

Koka spraugu aizpildītājs

Šī metode ir saistīta ar galda zāģa izmantošanu, lai izvilktu sloksnes no rezerves grīdas dēļiem, kas jums ir apkārt. Ja nav atbilstošu grīdas dēļu, var izmantot tās pašas sugas koksni.

Uzklājiet līmi uz sloksnēm un viegli ielieciet sloksnes spraugās ar āmuru. Piespiediet vai noslīpējiet izcēlumus.
Īpaši plānu koka strēmeļu griešana var būt sarežģīta nodarbe. Pārāk plānas sloksnes griešana nozīmē rokas novietošanu ļoti tuvu asam asmenim. Izmantojot zāģa vilkšanas rokturi ir viens no veidiem, kā atstāt rokas tālāk no asmens, bet tas nozīmē, ka jums ir mazāka kontrole pār koka griezumu.

Pat, ja bīstamības faktors tiek atrisināts, ir grūti pietiekami kontrolēt padevi, lai jūs iegūtu nepārtraukta platuma koka sloksni. Šo metodi vislabāk ir atstāt pieredzējušu grīdu uzstādītāju rokās.

Tā kā tās tiek ievietotas kopā ar līmi, koka sloksnes pildvielas ir pastāvīgas. Šis ir visu vai neko projekts. Ja tas neizdodas, jūsu vienīgais risinājums ir noņemt grīdas dēļus un uzstādīt jaunu grīdas segumu.

Aizpildīšana ar auklu

Šī ir diezgan veca tehnika: spraugu aizpildīšana ar lentu. Daži māju atjaunošanas meistari iesaka lietot džutas vai vienkāršas kokvilnas auklas.

Vispirms viegli izskrāpējiet spraugas ar skrūvgriezi vai kādu citu līdzīgu priekšmetu un pēc tam iztīriet gružus. Tad nedaudz uzklājiet paklāja līmi gar virves sāniem (iepriekš izmērītu un pārbaudītu) un ievietojiet to spraugās.
Pēc tam, kad līme ir nožuvuši, attīriet virsmu un nolakojiet to.

Aizpildīšana ar koka špakteļmasu

Vai jūs varat aizpildīt spraugas ar koka pildvielu? Šī metode ietver pildījuma iespiešanu tik tālu, cik vien iespējams ar špakteles nazi, pēc tam slīpēšanu līdz grīdas līmenim, kad pildviela ir sacietējusi.

Vairumā gadījumu tas nav labs risinājums. Apkārtējie grīdas dēļi novirzīsies un galu galā sāks attālināties no pildvielas, to sasmalcinot.

Atkārtota grīdas uzstādīšana

Daži māju remontēšanas profesionāļi iesaka izraut grīdas dēļus un tos atkārtoti uzstādīt, un aizpildīt spraugas tādā veidā.

Kā ar plašām spraugām?

Platām grīdas spraugām var būt nepieciešams tās salabot ar koka apmetumiem, šaurām koka sloksnēm vai auklu. Katrs no šiem procesiem var aizņemt nedaudz vairāk laika, bet rezultāts ir daudz pastāvīgāks un bieži vien pievilcīgāks, nekā tas ir izmantojot špakteli vai pastu. Kad koksnes vai auklas pildvielas ir izžuvušas, jūs varat pabeigt koka plāksnīšu aizpildīšanas darbu ar slīpēšanu, lai vizuāli tas vairāk saplūstu kopā cietkoksnes grīdas apdari.